Tak jako se vším, i v této oblasti se najdou jednoznačná pozitiva a pro jejich vyvážení určitá negativa. Jak se říká „každá mince má dvě strany“ a platí to i pro půjčky bez registrů a poplatků.

Půjčky bez registrů a poplatků – rychlé vyřízení

Jako vnější zdroj financí jsou půjčky bez registrů velmi rychle vyřízené. Je to právě díky absenci kontroly registru dlužníků a průtahům způsobených vyřizovacím procesem, který v bance musí projít přísně daným postupem. Někteří poskytovatelé půjček bez registrů sice do registru nahlížejí, ale případné záznamy neberou při rozhodování o poskytnutí půjčky bez registrů a poplatků ohled.

Půjčky bez registrů a poplatků – poplatky

Další výhodou, kterou bychom měli zmínit, jsou právě poplatky, které jsou zmíněny již v názvu půjčky. Poplatky jsou zde myšleny peněžní částky placené za vyřízení služby. Tyto půjčky ihned bez registrů mohou být od pravidelných poplatků zcela oproštěny a platí se pouze jednorázový poplatek za vyřízení. U některých typů je to také jediná, byť třeba vyšší platba, která nahrazuje placení úroků. Je tedy možné si vzít půjčku, zaplatit jednorázový vyšší poplatek a dále splatit jen půjčenou částku bez úroků. Nebo naopak neplatit žádné poplatky, ale splácet s úroky.