Poradna

Půjčky bez registrů a poplatků – výhody

Publikováno: 7.1.2020 | Finance

Tak jako se vším, i v této oblasti se najdou jednoznačná pozitiva a pro jejich vyvážení určitá negativa. Jak se říká „každá mince má dvě strany“ a platí to i pro půjčky bez registrů a poplatků.

Celý článek

Pro koho se hodí nebankovní půjčky bez registru

Publikováno: 3.1.2020 | Finance

Poskytovatelé nebankovních půjček se v žádném případě nezaměřují jen čistě na skupinu lidí vedených jako dlužníci. Nebankovní půjčky bez registru mohou využít všichni bez rozdílu. Tedy jak pracující zaměstnaní lidé, tak lidé pobírající starobní nebo invalidní důchod, stejně jako osoby samostatně výdělečně činné nebo ženy na mateřské dovolené. Je tedy možné si vzít nebankovní půjčky bez registru, ať už se řadíte k jakékoli skupině.

Celý článek

Nebankovní půjčky – co byste o nich měli vědět

Publikováno: 30.12.2019 | Finance

Neexistuje osoba, která by o existenci nebankovních půjček ještě neslyšela. V podstatě se dá říci, že veřejnost je v pohledu na ně rozdělena do dvou táborů Jedni křičí: „Ani náhodou, podvodníci!“, druzí jásají nad snadnou možností, jak si vypůjčit, když jim obrazně řečeno teče do bot. Pravda není, jak už to tak často bývá, ani na jedné straně.

Celý článek
Vyřídit půjčku
Reprezentativní příklad: Půjčka ve výši 20 000 Kč se splatností 60 měsíců: RPSN 13% ( RPSN = roční procentní sazba nákladů - procetuální údaj, který v sobě zahrnuje naprosto veškeré možné poplatky. Více info např. zde ) úroková sazba 12,26% p.a ( p.a. = Per annum - znamená "za rok" ), měsíční splátka 479 Kč, celkem zaplatíte 28 740 Kč. Maximální RPSN 13,85%. Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy.
Bezúčelová půjčka se splatností minimálně 12 měsíců, maximálně 84 měsíců s výběrem částek od 1.000 Kč do 100.000 Kč se splátkami od 198 Kč měsíčně. Kdykoli v průběhu splácení můžete půjčku doplatit celou a to bez jakýchkoli sankcí. Zaplatíte úroky jen za dobu, kdy jste půjčku čerpali. Můžete si odložit splátky až na 4 měsíce v případě pracovní neschopnosti, nebo finanční tísně. Od půjčky můžete odstoupit do 14 dnů bez udání důvodu.
V případě, že se ocitnete v prodlení se splácením jakékoliv Splátky nebo její části, je možné oprávnění Vám účtovat smluvní pokutu ve výši 0,1 % z aktuální výše dlužné Splátky za každý den, který následuje po dni, kdy se Zákazník ocitl v prodlení se splacením Splátky nebo její části, a to až do 30. dne trvajícího prodlení. Přesahuje-li doba Vašeho prodlení s úhradou Splátky nebo její části 30 dnů, ne však více než 60 dnů, je možné oprávnění Vám účtovat smluvní pokutu ve výši 0,1 % z aktuální výše dlužné Splátky za každý den následující po 30. dni do 60. dne trvajícího prodlení. Tyto informace mají pouze informativní charakter, výsledná skutečnost se řídí ustanovením § 122 odst. 2 věty první zákona o spotřebitelském úvěru.