Neexistuje osoba, která by o existenci nebankovních půjček ještě neslyšela. V podstatě se dá říci, že veřejnost je v pohledu na ně rozdělena do dvou táborů Jedni křičí: „Ani náhodou, podvodníci!“, druzí jásají nad snadnou možností, jak si vypůjčit, když jim obrazně řečeno teče do bot. Pravda není, jak už to tak často bývá, ani na jedné straně.

Předražené, nedůvěryhodné, podvodné…

Ano, i takové mohou být. S podvodníky se ostatně můžete setkat vždy a všude. Existuje však řada časem a klienty prověřených nebankovních společností, které na finančním trhu úspěšně vyplňují bílá místa, která bankovní ústavy s mnohaletou tradicí pokrýt nechtějí nebo nestačí. Konkurenční prostředí zároveň tlačí poskytovatele půjček spíše k pozitivní motivaci zodpovědných dlužníků nežli k dříve obvyklým zastrašovacím metodám. Splácejte řádně – budete odměněni, to bývá dnešní politika i nebankovních poskytovatelů půjček.

Kdy jsou nebankovní půjčky výhodné

Potřebujete jen malou částku? Chcete zaplatit jednorázově a ne mnoho měsíců myslet na nutnou splátku? Peníze čekáte až za pár dní, ale splatnost faktury nepočká a penále by bylo neúměrně vysoké? Jste na mateřské, nezaměstnaní – zkrátka nejste ve finanční situaci, kdy by se s vámi nějaká banka vůbec bavila?

Pak jsou nebankovní půjčky vhodné právě pro vás.

Zodpovědnost je zcela na vaší straně!

Již dávno neplatí ona „všeobecně známá pravda“, že nebankovní půjčka je vždy dražší než ta od banky. Naopak, řada nebankovních poskytovatelů půjček předkládá velice výhodné nabídky novým klientům či naopak zvýhodňuje stálé zákazníky. Myslet musíte jen na jediné – půjčit si můžete, vrátit musíte. Případné sankce za nedodržení podmínek můžete přičíst jen na vrub vlastní nezodpovědnosti. Půjčujte si proto po zralé úvaze, s rozmyslem a základní pravidlo zní: Vždycky, a to platí bez výjimek, čtěte smlouvy!